Anime World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Un forum de Anime.
 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Pagina Oficiala de facebook a forumului :OnLy OtaKu

 

 Cate ceva despre Bleach

In jos 
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator




Cate ceva despre Bleach  Empty
MesajSubiect: Cate ceva despre Bleach    Cate ceva despre Bleach  Icon_minitimeMier Ian 01, 2014 8:49 am

Cum am postat si la Naruto, nu ma doare mana sa postez cate ceva si despre acest anime. Eu nu l-am vazut, dar e pe lista, in asteptare.
De asemenea, textul nu imi apartine.


Cateva detalii :

Bleach este o serie manga şi anime realizată de Tite Kubo, mangaka al Zombie Powder. Bleach este serializată în antologia manga japoneză Weekly Shonen Jump din August 2001, iar în dublicatul său american Shonen Jump din Noiembrie 2007. Seria manga a primit premiul Shogakukan Manga pentru categoria shonen în 2005, iar seria anime a fost nominalizată de numeroase ori la premiile American Anime Awards.


Actiune pe scurt :

Bleach urmăreşte viaţa lui Ichigo Kurosaki, un elev de liceu de 15 ani cu abilitatea de a vedea fantome şi un shinigami (în traducere directă “zeu al morţii”) cu numele de Rukia Kuchiki. Primele părţi ale poveştii se desfăşoară în jurul acestor personaje.

Povestea începe cu apariţia subită a Rukiei Kuchiki în camera lui Ichigo Kurosaki. Ea este surprinsă de abiltatea sa de o vedea, dar conversaţia ce rezultă este întreruptă de apariţia unui hollow, un spirit malefic. După ce Rukia este grav rănită încercând să-l protejeze pe Ichigo, ea intenţionează să-i transfere jumătate din puterile ei lui Ichigo, sperând să îi dea oportunitatea să înfrunte hollows pe picior de egalitate. Ichigo absoarbe neintenţionat aproximativ toată puterea ei, ceea ce îi permite să învingă hollow cu uşurinţă.

Următoarea zi, Rukia apare în clasa lui Ichigo ca un elev transferat. Spre surprinderea lui, ea pare a fi un om normal. Ea teoretizează că puterea spirituală a lui Ichigo a dus la absorbţia aproape totală a puterilor ei, lăsând-o ca urmare naufragiată în lumea reală. Rukia şi-a transferat spiritul într-un gigai (un corp uman artificial) până când îşi va recăpăta abilităţile. Între timp, Ichigo trebuie să-i preia îndatoririle de shinigami, luptând cu hollows şi ghidând suflete rătăcite înapoi în Soul Society. Odată cu desfăşurarea evenimentelor, povestea începe să ne dezvăluie mai multe din lumea zeilor morţii.

Cam atat.
Ja ne !
Sus In jos
Admin
Owner
Owner
Admin


Mesaje : 87
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 24
Localizare : Călărași

Cate ceva despre Bleach  Empty
MesajSubiect: Re: Cate ceva despre Bleach    Cate ceva despre Bleach  Icon_minitimeMier Ian 01, 2014 8:57 am

Foarte Bune informatiile! Tu esti un gen de informator! Wink
Sus In jos
https://otaku-united.forumgratuit.ro
 
Cate ceva despre Bleach
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Despre Naruto, cate ceva...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime World :: Anime si Manga :: Anime :: Bleach-
Mergi direct la: