Anime World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Un forum de Anime.
 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Pagina Oficiala de facebook a forumului :OnLy OtaKu

 

 One piece, detalii

In jos 
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator




One piece, detalii  Empty
MesajSubiect: One piece, detalii    One piece, detalii  Icon_minitimeMier Ian 01, 2014 9:11 am

Cateva date si despre One piece, nici pe acesta nu l-am vazut, din pacate, dar am adus cateva informatii micute.
Precizez ca textul nu imi apartine.

One Piece e un manga japonez scris si desenat de Eiichiro Oda cu o adaptatie anime deasemenea. Acest manga povesteste despre un echipaj hazliu si eroic de pirati chemati "Piratii Palariei de Paie", creata si condusa de capitanul Monkey D. Luffy. Cea mai mare ambitie a lui Luffy este sa obtina cea mai mare comoara a lumii, chemata "One Piece" si sa devina regele piratilor.

One Piece este o istorie de aventura, eroism si comicitate bazata pe cultura si traditiile piratilor. este deasemenea istoria lui Luffy Palarie de paie si despre peripetiile echipajului sau in marele ocean.. Luffy are o mare ambitie de mic copil, sa devina Regele Piratilor, sa gaseasca niste membri curajosi si puternici pentru echipajul sau de pirati ca sa ajunga pe cea mai periculoasa si indepartata insula, Raftel unde precedentul Rege a Piratilor Gold Roger a lasat cea mai mare comoara din lume chemata One Piece. Dar Luffy nu e un baiat asa de normal cum pare, el de mic a mancat din intamplare un Fruct a Diavolului chemat Gom Gom, si din acel moment a devenit un baiat elastic, de cauciuc, care poate sa se intinda si sa-si modifice cum vrea forma corpului. El va folosi aceasta capacitate a sa in luptele sale cu ceilalti pirati sau membrii Marinei (flotei marine). Dar aceasta putere vine cu un pret, cine mananca aceste fructe obtin capacitati superumane dar pierd in schimb capacitatea de a inota, la contact cu apele marii ei isi pierd toate puterile.
In partea initiala din manga se va povesti mai mult cum Luffy isi cauta membrii de echipaj pana va avea 6 membri, dupa asta vor incepe marile aventuri in Grand Line (Marele curs a Oceanului) mergand de la insula la insula si trecand prin diferite peripetii. Deasemenea pe parcurs vor mai apare noi membri pentru echipajul Palariei de Paie.

Astept pareri si sper ca e destul de scurt.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




One piece, detalii  Empty
MesajSubiect: Re: One piece, detalii    One piece, detalii  Icon_minitimeMier Ian 01, 2014 10:09 am

Da este foarte frumos si este si destul de scurt Very Happy
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




One piece, detalii  Empty
MesajSubiect: Re: One piece, detalii    One piece, detalii  Icon_minitimeJoi Ian 02, 2014 1:51 am

Este foarte bun Smile I agree
Good Job
Sus In jos
Admin
Owner
Owner
Admin


Mesaje : 87
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 24
Localizare : Călărași

One piece, detalii  Empty
MesajSubiect: Re: One piece, detalii    One piece, detalii  Icon_minitimeJoi Ian 02, 2014 3:36 am

Destul de bun.... Imi place. Tine-o tot asa!
Sus In jos
https://otaku-united.forumgratuit.ro
Vizitator
Vizitator




One piece, detalii  Empty
MesajSubiect: Re: One piece, detalii    One piece, detalii  Icon_minitimeJoi Ian 02, 2014 5:11 am

Eu am vazut primele 90 de episoade din One Piece....dar este super si vreau sa il termin! Este un anime super Very Happy
Sus In jos
Admin
Owner
Owner
Admin


Mesaje : 87
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 24
Localizare : Călărași

One piece, detalii  Empty
MesajSubiect: Re: One piece, detalii    One piece, detalii  Icon_minitimeJoi Mar 06, 2014 8:54 am

Sunt de acord cu tine Ionutz....
Pacat ca nu mai esti activ...
Sus In jos
https://otaku-united.forumgratuit.ro
Vizitator
Vizitator




One piece, detalii  Empty
MesajSubiect: Re: One piece, detalii    One piece, detalii  Icon_minitimeVin Mar 07, 2014 2:18 pm

One Piece este o adevărată capodoperă! Deja m-am săturat să spun asta, mă repet. Peste tot pe unde merg trec pe la un topic cu One Piece și imi expun același clișeu. Sunt deja plictisit de el. Nu pot să spun decât că sunt la zi cu episoadele, personajele sunt fantastice, fiind inconjurați de o poveste pe măsură. Îmi face plăcere să urmăresc One Piece oricând, la orice oră din zi și din noapte. Mă liniștește și-mi dă puterea de a merge mai departe, trecând peste greutățile apasătoare de peste zi. Îl recomand oricui, merită din plin. Eu tocmai ce am început să urmăresc din nou episodul 1 în așteptarea următoarelor episoade.
Sus In jos
Admin
Owner
Owner
Admin


Mesaje : 87
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 24
Localizare : Călărași

One piece, detalii  Empty
MesajSubiect: Re: One piece, detalii    One piece, detalii  Icon_minitimeSam Mar 15, 2014 2:16 am

Ce?
WTF!?
Nu am mai pomenit filozofi in Anime Smile)
But... Good Point!
Sus In jos
https://otaku-united.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





One piece, detalii  Empty
MesajSubiect: Re: One piece, detalii    One piece, detalii  Icon_minitime

Sus In jos
 
One piece, detalii
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ao No Exorcist,detalii .
» Mirai Nikki - Detalii, personaje, povestea completa

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime World :: Anime si Manga :: Anime :: One Piece-
Mergi direct la: